Futbol yönetim sistemi, sistem tanımlarını kullanıcılarının tanımlamasına olanak sağlar. Yöneticiler kendi derneklerine bağlı spor kulüplerini, stadyumları, lig türlerini, hakem klasmanlarını tanımlayarak futbol yönetim sistemini tamamen kendi derneklerine özgü hale getirebilir. Sezon kayıtları oluşturarak müsabakaların, hakem puanlarının sezona göre kayıt edilmesini sağlayabilir.

Derneğe özgü tanımların yanı sıra gelişmiş yetkilendirme tanımları ile yöneticileri de tanımlayabilirsiniz. Futbol yönetim sisteminde kullanıcıları sadece kendi görevleri ile ilgili işlemleri yapabilecek şekilde yetkilendirebilirsiniz. Bu sayede her yöneticinin kendi işi ile ilgili kısımlara erişim hakkı olacağından yetkisi dışında kalan bilgilere ulaşamayacaktır.

Örneğin: Derneğin muhasebe sorumlusuna dernek borç sistemi modülünün yetkisini vererek, diğer modüllere erişimini kapatarak sadece borç / ödeme kayıtlarını düzenlemesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde Gözlemci Raporlarından sorumlu kişiye sadece Raporlar ve Müsabakalar modüllerini açabilirsiniz.

Bildirim özelliklerini kullanarak, bir iletişim formu doldurulduğunda sistemin size e-posta yada sms yolu ile bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz.