Futbol Yönetim Sistemi Müsabakalarda görevlendirilen hakemlerin yönettiği tüm müsabakaları kayıt altında tutar ve arşivlendirir. Her müsabaka; hakem, yardımcı hakem, var ise dördüncü hakem, gözlemci, stadyum, ev sahibi takım, misafir takım, lig ve sezon bilgileri dahil olmak üzere tam olarak fikstür ve tarih sırasına göre saklanır. Daha sonrasında istendiğinde geriye yönelik oynanmış tüm müsabakaların ayrıntılı dökümlerini size verebilir. Aynı zamanda FYS sistemi gözlemci raporlarının saklanması açısından bir dijital kütüphane özelliği taşımaktadır. Geçmiş sezonlara ait herhangi bir tarihte, herhangi bir hakem yada gözlemciye ait müsabaka raporlarını sistem üzerinden bulabilir, bunları yazdırabilirsiniz. FYS bu özelliği ile size önemli bir arşiv hizmetide sunar.

Futbol yönetim sisteminde oynanacak müsabakaları tüm ayrıntıları ile tanımlayabilirsiniz. Tarih / saat bilgisi, Lig, Hafta, Müsabaka No, Ev sahibi takım, Misafir takım, Yer bilgisi, Hakem, 1. Yardımcı, 2. Yardımcı, 4. Hakem, Gözlemci, Son rapor yükleme tarihi bilgileri müsabaka tanımlandığı esnada seçilir.

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde, Müsabaka Listesi Yönetim Panellini görebilirsiniz.

fys müsabaka yönetimi

 

Bir müsabaka tanımlandığında, müsabaka otomatik olarak hakemlere ve gözlemcilere atanmış olacaktır. Tanımlı Kullanıcı adı ve parolasıyla sisteme giriş yapan hakemler, kendilerine ait profil sayfalarında atanmış güncel müsabakaları takip edebilir.

 

Futbol Yönetim Sistemi, tanımlı müsabakaların Bilgi Formlarını ve Rapor Formlarını otomatik oluşturup hakemin hizmetine sunar. Hakem müsabaka listesinden bir müsabakanın bilgi formu linkini tıkladığında, aşağıdaki resimdeki gibi müsabaka ile ilgili alanların otomatik doldurulduğu maç bilgi formunu indirebilir.

müsabaka & maç bilgi formu

 

Aynı şekilde Futbol Yönetim Sistemi, Amatör Müsabaka Hakem Rapor Formunu da otomatik doldurabilir.

müsabaka hakem raporu

 

Hakemler profil sayfalarında Puanlanmış Müsabakalarım bölümünde geçmişte yönettiği tüm müsabakaların bilgilerine ulaşabilir, Dilerse müsabaka gözlemci raporuna ulaşabilir.

puanlanmış müsabakalarım

 

Son girilen güncel müsabakalar sitenizin “Amatör Lig Programı” başlığı altında listelenecektir. Güncelliğini yitirmiş eski müsabakalar ise sitenizin “Müsabaka Arşivi” kısmında listelenecektir. Ziyaretçileriniz tarih, sezon, lig bazında tüm müsabakalarınızı listeleyebilirler. Bu sayede her zaman güncel bir site içeriğine sahip olurken aynı zamanda ziyaretçilerinizi de güncel müsabakalardan haberdar etmiş olursunuz.

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde sitenizde yer alan “Müsabaka Arşivi” sayfasını görebilirsiniz.

tüm müsabakalar


Müsabaka Talepleri

Hakemlerin profil sayfalarından o hafta içinde müsabaka talep etmelerini yada mazeretli olduğu için müsabaka alamayacağını bildirebilmelerini sağlar. İl Hakem Kurulu  bu sayede müsabaka talep eden  veya mazereti olan hakemi mazereti dahil olmak üzere hangi durumda olduğunu gözlemleyebilecektir.  Müsabaka atama sorumlusu, talep ve mazeretleri gözeterek müsabaka ataması yapacağında hangi hakeme müsabaka atayıp atamayacağını kolayca takip edebilecektir.  Kurul, girilen mazeretin geçerliliğini sistem üzerinden kabul edebilecek veya reddedebilecektir.