Futbol Yönetim Sisteminde hakem bilgileri yönetici tarafından tanımlanabilir. Hakeme ait kişisel bilgiler ve sisteme giriş bilgileri sistemde tutulur. Hakem kendisine atanmış kullanıcı adı ve parolası ile sisteme giriş yapıp kişisel bilgilerini görüntüleyebilir / güncelleyebilir.

Futbol Yönetim Sistemi ayrıntılı bir hakem yönetim paneline sahiptir. Hakemler kişisel alanlarında kendilerine atanan müsabakaları güncel ve geriye yönelik olarak listeleyebilir. Yönettiği müsabakaların gözlemcisini, iletişim bilgilerini ve müsabaka sonunda gözlemci puanı gibi ayrıntılarını görebilir.  Bir müsabaka talebinde bulunabilir, eğer o hafta müsabaka almak istemiyorsa geçerli bir mazeret girişi yaparak bunu müsabaka atama sorumlusuna online olarak iletebilir ve kendisine müsabaka atanmamasını isteyebilir.

Hakem kişisel alanından tüm müsabaka istatistiklerine sezon bazında ulaşabilir. Bir sezonda hangi pozisyonda kaç müsabaka yönettiğini, bu müsabakalardaki ortalama performansını varsa aldığı cezaları listeleyebilir. 

Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde örnek bir hakeme ait istatistikler verilmiştir.

futbol yönetim sistemi hakem istatistiği