Futbol Yönetimi Sistemi İl Hakem Kuruluna bağlı olarak görev yapan gözlemcilerinin müsabaka raporlarını, internet erişimi olan her yerden İl Hakem Kuruluna ve Raportöre kolayca ulaştırılmasını sağlar. Gözlemci Rapor Yüklemeleri, müsabaka tanımlarken belirlenen “Rapor Yüklenme Son Tarihi” bilgisine göre, bu tarih geçmeden raporunu yüklemek zorundadır. Bu tarih Hakem kurulu tarafından sabit bir tarih ve saat olarak belirlenebildiği gibi istenilen tarih ve saate göre de ayarlanabilir. (Ör.Haftasonu oynanan tüm müsabakaların son rapor yükleme tarihi Pazartesi saat 17:00 olarak belirlenebilir gibi) Gözlemci kendisine tanımlı müsabakaların listesini kendi profil sayfasında görebilir, çıktığı müsabakanın raporunu sisteme kolayca yükleyebilir.

Aşağıda örnek olarak gözlemci müsabakaları listesi ve raporu yükleme sayfasını görebilirsiniz.

 

FYS gözlemci müsabaka listesi

 

Rapor yükleme sayfası

FYS Gözlemci rapor yükleme sayfası

 

Rapor yükleme ekranında gözlemcilerden rapor dosyasının yanı sıra Hakem puanları, skor bilgisi, maç zorluk bilgisi, maç kartı bilgileri gibi bilgileri, ihraç edilen oyuncularla ilgili bilgilerin girilmesi istenir. Futbol yönetimi sistemi bu sayede hakem puan performanslarını, maç skor bilgilerini ve hakemin kart performansını, kayıt altında tutar ve hakemin psikolojik performansını da gözler önüne serer.

Futbol Yönetimi Sistemi yönetim panelinde müsabaka raporlarının yüklenip yüklenmediğini İl Hakem Kuruluna yada raportöre bildirir. Bu sayede yöneticilerinin gözlemcileri takip etmesi de kolaylaşmıştır. İl Hakem Kurulu yöneticisi bir müsabakanın gözlemci tarafından yüklenen raporuna kolayca ulaşabilecektir. Gerekli gördüğü takdirde müsabaka bilgilerini, hakem puanlarını veya rapor dosyasını güncelleyebilecektir. Bu sayede yanlış yüklenen raporların önüne geçilmiş olacaktır. Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde yönetim paneli müsabaka  / rapor listesi verilmiştir.

[RESIM]