fys logoFutbol Yönetim Sistemi (FYS), İl Hakem Kurulları için geliştirilmiş Web tabanlı bir yazılımdır. FYS, İl hakem kurullarının,  hakem, müsabaka, gözlemci raporları, hakem antrenmanları, hakem sınavları gibi ayrıntılı takip gerektiren işlemlerin takibini kolaylaştırarak İl Hakem Kurullarının işlerini kolaylaştırmayı amaçlar.

Hakem, müsabaka, rapor takibi gibi İl Hakem Kurullarının işlerini kolaylaştıran takip sistemlerinin yanısıra, FYS, Hakem/Müsabaka istatistikleri, Hakem Performans İstatistikleri, Antrenman Katılım İstatistikleri, Kart İstatistikleri gibi istatistiksel araçları da ihtiva eder. FYS, hakemlerin performans geçmişlerini birçok yönden kayıt altında tutar. Tüm bu istatistiksel veriler ışığında hakemin kendi eksiğini görmesine yardımcı olur, kendisini ne yönde geliştirmesi gerektiği konusunda ona ışık tutar. 

FYS Hakem ve Gözlemciler için birçok yenilik ve kolaylık getirmektedir. FYS de her hakemin ve gözlemcinin kullanıcı adı ve parolası ile giriş yapabildiği kişisel bir alanı vardır. Hakem kişisel alanında müsabakaları, antrenmanları, sınavları, müsabaka puanları gibi birçok bilgiyi takip edebilir. Mesajlaşma sistemi ile Hakem Kurulu ile Hakem Kurulundan gelen bir bildiriyi anında görebilir. Bir müsabaka veya antrenmana katılamayacaksa mazeret bildirerek Hakem Kurulunu haberdar edebilir. Geçmişte yönettiği müsabakaların verilerine ulaşıp performans geçmişini görebilir. 

Futbol Yönetimi Sistemi İl hakem kurulunu ilgilendiren Takip Sistemleri ile İl Hakem Kurulunun / Hakem ve Gözlemci Derneğinin web sitesinin yönetim araçlarını kapsayan komple bir sistemdir. FYS ile kurumunuzun web sitesindeki içerikleri güncelleyebilirsiniz. Sınırsız sayıda içerik sayfası, tasarlayabilir istediğiniz şekilde hakemlerinize veya ziyaretçilerinize sunabilirsiniz. FYS ile web içeriğiniz entegre çalışır. Dilerseniz tanımlanan müsabakaları veya müsabaka arşivinizi web ortamında ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.

İlk olarak yayın hayatına Yozgat TFFHGD (http://www.tffhgdyozgat.com) ile başlayan FYS, 2014-2015 sezonundan bu yana başarı ile gelişimini sürdürmektedir.