Futbol Yönetim Sisteminde (FYS) hakemlerin aldığı cezaları kayıt altında tutabilirsiniz. İl Hakem kurulunun yetkilendirdiği kişiler bazında işlemlerin gerçekleştirildiği yönetim panelinde ceza kaydı oluşturarak üyelerinin ceza yönetimini çok kolay bir şekilde yapabilir. Hangi hakemin ne sebeple ceza aldığı, ne kadar süre ceza aldığı, cezasının hangi tarihten itibaren başlayıp hangi tarihte biteceğini takip etmek Futbol Yönetim Sistemi ile çok kolaylaşmıştır. Bir hakem düşük puan veya disiplin cezası sebebiyle ceza aldığında cezası süresince bu hakeme FYS sisteminde müsabaka ataması yapılmaz. Sistem, hakem cezalarını gözeterek müsabaka atamalarının takibini otomatik yapar. Aşağıdaki örnek ekran görüntüsünde yönetim paneli hakem ceza listesi verilmiştir. 

 

FYS Hakem Ceza Yönetimi

 

Ekran görüntüsünde cezaları süren ve tamamlanan hakemler ceza ayrıntılarıyla verilmiştir.

Hakem bir ceza aldığında, kendi profil sayfasında cezalı olduğu kendisine bildirilecektir. Hangi müsabakada, hangi sebepten, ne kadar süre ceza aldığını öğrenebilecektir. Hakem bu süre içinde müsabaka talebinde bulunamayacak ve müsabaka alamayacağını bilecektir.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde hakem, kişisel alanında “Müsabaka Talebi Gönder” sayfasında, cezalı olduğundan müsabaka talebi gönderemeyeceğini açıklayan bir mesajla uyarılmıştır.

 

FYS Müsabaka Talebi

 

Ayrıca hakem, istatistikler kısmında sezon bazında kaç kere ve kaç hafta ceza aldığını görebilir. Sezon şeklinde ayrılmış olarak ya da tüm sezonlar şeklinde aldığı cezaların sayısını görebilir. Bu yöntem  İl Hakem Kurullarının işini son derece kolaylaştırır, müsabaka atamalarında ve klasman terfilerinde bunları ölçüt alarak daha net ve doğru değerlendirme yapmalarına yardımcı olur. Aşağıdaki ekran görüntüsünde sezonluk olarak bir hakemin ceza bilgileri verilmiştir.

 

Hakem ceza istatistikleri

 

Futbol Yönetim Sistemi, Ceza Yönetimi özelliği ile tüm hakemlerinizin ceza geçmişini istediğiniz zamanda size verebilir. Bu sayede bir hakemin ceza geçmişini kolayca takip edebilirsiniz.