Türkiye'de hiçbir sistemde olmayan Online Sınav Sistemi modülü hakem ve gözlemcileri sürekli güncel tutmanızı sağlar. Değişen kuralları, iletmek istenilen talimatları, Futbol Oyununda mutlaka atlanmaması gereken noktaları Hakem ve Gözlemcilerinize bu modülü kullanarak FYS'nin eğitici yönüyle onları tanıştırabilirsiniz. Günün herhangi bir saatinde internet erişimi olan herhangi bir bilgisayarda Hakem ve Gözlemcilere online sınav yapıp bu sınavların sonuçlarını anında alabilirsiniz.

Sınırsız sayıda sorudan oluşan soru havuzunuzu oluşturup, sınavlarınızı bu soru havuzundan seçtiğiniz sorularla yapabilirsiniz. Sorularınızı Doğru/Yanlış, Test veya Klasik şekilde tanımlayabilir isterseniz 3 soru türünün de ortak kullanıldığı sınavlar uygulayabilirsiniz. Sınav süresini siz belirler siz sonlandırırsınız.

Hakem veya gözlemcilere uyguladığınız Online Sınavları periyodik hale getirebilir, düzenli bir sınav takvimi oluşturabilirsiniz. Yaptığınız tüm sınavların Hakem ve Gözlemci bazında ortalamalarını görebilirsiniz. Bu sistem size bir sezon boyunca ister tek sorulu ister çok sorulu sınırsız sayıda Online Sınav yapma imkanı sunar.

Aşağıda Sınav yönetimi ile ilgili bazı örnek resimler yer almıştır.

Klasik soru yönetimi

fys klasik soru yönetimi

 

Çoktan seçmeli soru yönetimi:

çoktan seçmeli sorular

 

Evet / Hayır seçenekli sorular

fys evet hayır sorular